חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

שומרים על פארק מורד הקישון ויובליו

במסגרת אירועי שבוע טבע עירוני, התקיים אירוע ציבורי רב משתתפים בפארק הקישון, אשר עתידו נמצא תחת איום.
28/04/2016
שומרים על פארק מורד הקישון ויובליו

במסגרת אירועי שבוע טבע עירוני, התקיים בפארק הקישון אירוע ציבורי של המון משתתפים, בהובלת קהילת חיפה והסביבה של החברה להגנת הטבע. עתידו של הפארק נמצא תחת איום, בשל תוכניותיו של המשרד להג"ס המבקש להקצות חלק ניכר משטחו לטובת פיתוח הנמל הנוסף שנבנה בימים אלה, זאת במקום לפתח את פארק מורד הקישון כ'ריאה ירוקה' מטופחת ומרכזית בלב מטרופולין חיפה, כמודל לאחרים ללמוד ממנו.

לאורך השנים כבר בוצעו פשרות, ושטחו קטן מ-1,200 ד' ל-900 ד', ובהמשך ל-586 דונם. כיום, מבקשים להותיר רק 160 דונם לרווחת הציבור, ופארק מורד הקישון עלול להישאר כזכרון נכסף של התושבים לשטח ירוק גדול ונגיש של פארק, כמו בחו"ל, בלב מטרופולין חיפה.

גם ביום כדוה"א שנערך ב-25.4.16 הצדענו לפארק הקישון, הפעם בשת"פ עם ארגונים סביבתיים ביניהם - מגמה ירוקה, ישראל בשביל אופניים, גרינפיס, אקולנוע ועוד, בסיורים, הדרכות, מידע ו'מעגל חזון'.

 

בנוסף, במהלך שבוע טבע עירוני, התקיים אירוע ציבורי בנחל סעדיה, אתר טבע מוזנח, אליו הציבור נחשף ולמד על הפוטנציאל הקיים בו. נמשיך לעקוב מקרוב אחר ביצוע תהליכי שיקום, במטרה להפוך אתר טבע ממפגע סביבתי-חזותי לפנינת טבע קסומה עבור תושבים, תיירים ולעובדים בסביבה.

לאלבום התמונות המלא, לחצו כאן.