חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
פייסבוק
ניוזלטר

אנחנו על המפה ואנחנו נשארים על המפה

 

 

אנחנו על המפה ואנחנו נשארים על המפה ולא רק בספורט, אלא בכל התחומים. לראשונה בישראל - החברה להגנת הטבע, בשיתוף גוגל ישראל, מצלמים ומעלים את שביל ישראל ל- street view במפות גוגל.

אז אם תטיילו על שביל ישראל ותפגשו בחור או בחורה עם תיק משונה על הגב, שבראשו כדור קטן עם עיני זכוכית, תדעו שאתם חלק מפרויקט צילום השביל הארוך ביותר שנעשה אי פעם, והצילום הראשון בעולם של שביל טיולים החוצה מדינה שלמה, מתחילתה ועד סופה.

 

 

 

במלאת 20 שנה לשביל ישראל של החברה להגנת הטבע ולרגל עשר שנות פעילות גוגל בישראל, אנחנו יוצאים במיזם משותף: החל מהיום (10.5.15), במשך שלושה חודשים, יצעדו אנשי הדור הצעיר של החברה להגנת הטבע את כל שביל ישראל (1,000 ק"מ), תוך שהם מתעדים את השביל בעזרת מצלמות ה - Trekker של Street View.

 

יחיד ומיוחד

לראשונה בישראל, יצעדו במשך שלושה חודשים אנשי הדור הצעיר של החברה להגנת הטבע בשביל ישראל, שאורכו כ - 1,000 ק"מ, תוך שהם מתעדים את השביל את מצלמות ה - Trekker של גוגל סטריט וויו (google Street View), במטרה למפות את השביל עבור המטיילים הבאים. שתי מצלמות ייעודיות הגיעו לישראל בימים האחרונים, לצורך הצילומים. זה יהיה צילום השביל הארוך ביותר שנעשה אי פעם בעולם והצילום הראשון של שביל טיולים החוצה מדינה, מתחילתה ועד סופה.

 

שביל ישראל נחנך על ידי החברה להגנת הטבע בשנת 1995, במטרה ליצור שביל הליכה רגלי לאורך המדינה. השביל מתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים בבית ספר שדה אילת בדרום והוא עובר בגליל, בכרמל, לאורך החוף, בתל אביב, ראש העין, אלעד, מרחב מודיעין, בשפלת יהודה, בבית גוברין, באזורים נרחבים בנגב ובהרי אילת. שביל ישראל מגלם בתוכו ערכי טבע ונוף, מורשת, מסורת ודת, רב תרבותיות, מפגש עם מגזרים שונים ומגוונים והוא מהווה חווייה בלתי נשכחת של פסיפס ישראלי מרהיב ומרתק של החברה הישראלית. שביל ישראל מספר את סיפורה של הארץ הזו, על אנשיה ומורשתם, מגוון נופיה, בעלי החיים שבה, הצמחים וההיסטוריה שלה. לאורכו של השביל צועדת ההוויה הישראלית על רגליה: תלמידי בתי הספר, בני תנועות הנוער, חיילים, תיירים מכל העולם, משפחות וכל אוהבי הארץ והטבע. שביל ישראל הוא שם וסימן רשום של החברה להגנת הטבע.

 

 

לקריאה נוספת על שביל ישראל >>

 

פרויקט Street View של גוגל, שהושק במאי 2007, זמין כיום ב - 66 מדינות על פני כל שבע היבשות. הכלי מאפשר למשתמשים לנווט באופן וירטואלי בשכונות, אתרים היסטוריים, מוזיאונים, מבני ציבור ואחרים באמצעות תמונות פנורמיות מגובה הרחוב. מאז השקת הפרויקט צולמו למעלה מתשעה מיליון קילומטרים של דרכים. הפרויקט, שהחל כטנדרים עמוסי מצלמות, מכשירי לייזר וג'י.פי.אס, שנסעו בכבישים ברחבי העולם, התרחב למספר רב של מכשירים, המאפשרים לתפוס תמונה של 360 מעלות בתנאי שטח שונים. חוץ מהמכונית הייעודית, צוות ה - Street View משתמש גם באופני שלג, תלת אופן, עגלה ותרמיל גב. עוד על אמצעי הצילום והטכנולוגיה שמאחורי Street View כאן.

 

ב - Street View ניתן למצוא כמה מהנופים ומסלולי הטיול היפים בעולם ושביל ישראל מצטרף לשורה ארוכה של טרקים ונופים המתועדים במפות גוגל. בין האתרים ניתן למצוא את עמק הקומבו שלמרגלות הר האוורסט בנפאל, שייט לאורך נהר הקולורדו, שונית המחסום הגדולה שבאוסטרליה, שונית האלמוגים הגדולה בעולם והפירמידות של גיזה.

 

 

 

מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה (משה) פקמן: "החברה להגנת הטבע רואה חשיבות רבה בחשיפת הארץ והטבע הישראלי והצגתם לתושבי הארץ ואזרחי העולם. חשיפת שביל ישראל בפלטפורמות גוגל, תעודד תיירים מחו"ל ותושבים רבים מישראל, לצאת ולחוות ברגליהם וחושיהם את נופיה הטבעיים והתרבותיים המגוונים של ישראל, להתאהב בהם ולפעול לשמירתם."


 

מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד:  "אנו גאים בשיתוף הפעולה עם החברה להגנת הטבע ושמחים למפות את שביל ישראל, לטובת המטיילים מישראל ומחוצה לה. לאחר שנשלים את המשימה הזו, יצטרף שביל ישראל לאתרי מורשת וטבע ברחבי העולם כמו הפירמידות בגיזה, נהר האמזונס והמקדשים בקמבודיה שכבר נמצאים על גבי מפות גוגל".

 

צילומים: מנחם רייס

 

 הפרויקט המיוחד בשלל אמצעי התקשורת

 

הארץ, "20 שנה אחרי חנוכתו, עולה שביל ישראל ל  - Google Street View ומתעצב מחדש — עם ספריות ניידות שצצות לאורכו, "מלאכים" שמעניקים מקום לינה תמורת תשלום סמלי ומטיילים שלא נראו בו קודם" >>

 

מהדורת החדשות של ערוץ 2 >>

 

 

כלכליסט, כובע, מימיה וגוגל: שביל ישראל יתועד ויועלה במלואו לסטריט וויו >>  

 

וואלה, הכי ארוך בעולם: שביל ישראל יצולם בגוגל Street View >>

 

הארץ, השביל, שנחנך ב-1995 ואורכו כ-1,100 קילומטר, יתועד ב-Street View במשך שלושה חודשים, ובכך יהפוך לשביל הטיולים הארוך בעולם בפרויקט >>

 

דה מארקר, 1,100 הקילומטרים של שביל ישראל - בקרוב בגוגל סטריט וויו TheMarker Online >>

 

 תכנית הבוקר של רשת ב' >>

 

 

 nrg, גוגל והחב' להגנת הטבע יצלמו שביל ישראל ל-Street View  >>

 

מאקו, "גוגל סטריט - בקרוב גם בשביל ישראל" >>

 

תכנית הבוקר של ערוץ 10 >>

 

 

גלובס, גוגל והחברה להגנת הטבע יצלמו את שביל ישראל ל-Street View >>