חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מחזירים את הירוק לצה"ל: מסלול המורות חיילות לא ייסגר

14/07/2014

אחרי חצי שנה של חוסר וודאות הוחלט ש"המסלול הירוק" של המורות חיילות בצה"ל לא ייסגר. אנחנו, בחברה להגנת הטבע, מברכים על ההחלטה. יחד נמשיך לחנך על ערכי אהבת הארץ, ידיעת הארץ ושמירתה.

 

 

 

אחד הגופים החברתיים- סביבתיים של צה"ל עמד בפני סגירה, בימים האחרונים החליטה ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בהובלתו של יו"ר הוועדה, ח"כ זאב אלקין, כי "המסלול הירוק" של המורות חיילות בצה"ל, לא ייסגר. אנחנו מאמינים כי חינוך לאהבת הארץ חייב להיות חלק בלתי נפרד מהמערך החינוכי של צה"ל, ונמשיך לפעול כך עוד שנים רבות. 

 

ירוק עולה

המורות החיילות הירוקות, המלוות נערות ונערים בטיולים ברחבי הארץ מאז שנות ה–50, היו צפויות להיעלם בקרוב מהשבילים, מתוך כוונה לנתב את המורות לתפקידים אחרים בצה"ל. המורות החיילות מתמקדות בעיקר בהדרכת קבוצות מטיילים ממערכת החינוך, אך גם ממגזרים אחרים. פעילותן נעשית ביחידות הדרכה של החברה להגנת הטבע ברחבי הארץ- בבתי ספר שדה ובמרכזי הדרכה עירוניים שמקצתם ביישובי פיתוח. 

 

 

 

ממשיכות קדימה
משמעות ההחלטה היא שהחיילות במרכז לימודי השדה (מל"ש) בקריית שמונה, ימשיכו לקדם את פרויקט שמירת הטבע בנחל הזה"ב, עם תלמידי העיר ועם הקהילה, המל"ש בשלומי ימשיך בפעילותו הענפה עם בני הנוער והילדים בישוב, חוג הנוער של בית ספר שדה הר הנגב במצפה רמון ימשיך לטייל עם ילדי הפריפריה, ובמל"ש אילת יקדמו את החינוך הסביבתי בעיר. יחד נמשיך לחנך על ערכי אהבת הארץ, ידיעת הארץ ושמירתה, נאמנים לאמירה: מחנכים אוהבים ושומרים. נמשיך ונפעל בלוד, ובקצרין בעפולה ובכפר תבור.

 

תודות
אנו מודים גם לח"כ עמר ברלב, ח"כ איתן כבל, ח"כ תמר זנדברג, ח"כ עליזה לביא, ח"כ סתיו שפיר, ח"כ יפעת קריב, ח"כ משולם נהרי וח"כ מאיר שטרית, שהתגייסו לשמירה על המסלול הירוק ולחיזוק החינוך לידיעת הארץ ואהבתה.

 

מהעיתונות:

ערוץ 7- "המסלול הירוק של המורות חיילות בצה"ל- לא ייסגר" >>