חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

התנגדות לתוכניות המתאר של הרצליה ובני ברק

קהילת תל אביב-יפו מכינה התנגדויות לתוכניות המתאר של הרצליה ובני ברק, בשל חוסר התייחסות לשטחים פתוחים, פגיעה בערכי טבע והיעדר שקיפות. התוכנית של הרצליה תכפיל את אוכלוסיית העיר ותכלה את השטחים הפתוחים שסביבה. ההתנגדות לתכנית של בני ברק עוסקת במחסור החמור בשטחים פתוחים.

 

צילום: לב צימבלר

 

תכניות מתאר כוללניות בני ברק והרצליה:
תכניות המתאר הכוללניות של הרצליה ובני ברק הופקדו להתנגדויות. תכניות אלו קובעות איך יראו הערים האלו בשנת היעד של כל תכנית, ויש להן השפעה רבה על חיי היומיום של התושבים והמבקרים בהן. המועד האחרון להגשת התנגדויות יהיה ככל הנראה בחודש מאי הקרוב.


הרצליה: קהילת תל אביב-יפו והסביבה נערכת להגשת התנגדות לתכנית המתאר של הרצליה. לדברי מתכנן הקהילה, התכנית תכפיל את אוכלוסיית העיר בשנת היעד, ותכלה את כל השטחים הפתוחים שסביבה, תוך פגיעה קשה בערכי טבע, נוף ומורשת הקיימים בשטחים אלו. בנוסף, התכנית לא מספקת הגנה לאתרי הטבע העירוני שבתחומי העיר, שנסקרו בעבודה ישנה ולא עדכנית לפני מעל עשר שנים. התכנית יוצרת בעיות תחבורה קשות, ולא יוצרת את הקישור בין מזרח העיר ומערבה כפי שהיא מתיימרת לעשות. כבר נכתב רבות על כך שהתכנית הוכנה "במחשכים" וללא שיתוף ציבור, וזו ההזדמנות של הציבור להפגין נוכחות ולהגיש התנגדויות לתכנית אם הוא סבור כי היא פוגעת בו. לקריאה נוספת. 


בני ברק: התנגדות קהילת תל אביב-יפו והסביבה לתכנית המתאר של בני ברק, שנכתבת בימים אלו, עוסקת במחסור החמור בשטחים ציבוריים פתוחים ברחבי העיר, ובאיכות השטחים הקיימים. עוד היא עוסקת בנושאים של איכות חיים ועירוניות, ובמתחם החדש לתכנון בצפון העיר, ליד נחל הירקון ופארק הירקון. לקריאה נוספת.


אנו קוראים לתושבי הרצליה ובני ברק להכיר את התכניות האלה ולהגיש אליהן התנגדויות. בהרצליה, אנו מלווים קבוצה של תושבים שעובדים על הגשת התנגדות, "הרצליה איכות חיים", ונשמח לספק סיוע וייעוץ ככל הנדרש.