חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סקר תשתיות טבע באשדוד 2009

באשדוד, אשר נתברכה במיקום מיוחד מאוד בתחומי מרחב מישור החוף הדרומי, ניתן לצפות בחוויות טבע נדירות ומרגשות ביותר, למשל - הטלה של צבי ים בחוף, פריחה של אירוס הארגמן, מושבות קינון של אנפות ועופות מים אחרים - וכל זאת בתחומי העיר
סקר תשתיות טבע באשדוד 2009

 לחצו כאן לסקר המלא


באשדוד מתקיים ייצוג לשלושה מבתי הגידול המאויימים ביותר במרכז הארץ: חולות, כורכרים ובריכות חורף. ייצוג נדיר זה יחד עם הימצאותם של מינים רבים של בעלי חיים וצמחים בסכנת הכחדה בשטח העיר מייחד את אשדוד כעיר עם פוטנציאל טבע אדיר, יחד עם היותה עיר תיירות אמיתית ברור שאתצרי הטבע הינם משאב לא רק עבור התושבים, אלא גם עבור המבקרים הפוקדים אותה.

 

בחזון שאנו רואים לנגד עינינו מתקיימים בעיר צירים ירוקים המחברים בין בתי גידול שונים, ומשמשים כאתרי פנאי ונופש לתושבים ולתיירים. הטבע באשדוד יכול לשמש אמצעי נוסף למיתוגה של העיר כעיר חוף, ים וטבע. ברמה הארצית ואף הבינלאומית ציר רעיוני כזה יכול להיות לדוגמה החיבור בין חוף הים לאורך נחל לכיש עד לפארק החולות.

על עיריית אשדוד מוטלת אחריות לשמירה על ערכי הטבע שבתחומה. חלק מהמערכות הטבעיות הנמצאות בעיר הן רגישות במיוחד, למשל מערכות חופיות ומערכות אקווטיות (גופי מים מתוקים). הטלות של צבי ים למשל, מושפעות מאוד מתאורה על החוף ומזיהום . בתי גידול אקווטיים רגישים במיוחד לזיהום תעשייתי. הכרה של תנאים מיוחדים אלה תביא לשמירה טובה יותר על ערכי הטבע.


 

ריכוז ועריכה: יואב פרלמן ועידו וכטל
קראו את הסקר המרתק במלואו

 

  סקר טבע עירוני באשדוד