חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

סיכום ישיבת מועצת העיר מתאריך 3.7.12

9/07/2012
הגדל

בהעדרו של ראש העירייה, יונה יהב, מילאה את מקומו סגניתו חדווה אלמוג.

ישיבת המועצה בשיבתה כפורום הועדה לתכנון ובניה

הישיבה נפתחה בהצגת תכנית פיתוח שכונת מגורים חופית בבת גלים. התכנית מתבססת על ההנחה שבסיס ההדרכה של חיל הים יפונה מהאיזור אך ישאיר, בהסכמת עיריית חיפה, אקדמיה ימית בשטח הבסיס שיתפנה. לאחר הצגת התכנית על ידי מהנדס העיר, הגיב לתכנית שמואל גלבהרט, יושב ראש סיעת הירוקים של חיפה, וטען כי התקבל חומר לא עדכני בנושא. זאב סילס (הירוקים של חיפה) טען שצפויה בעייה משמעותית של פגיעה בנוף כתוצאה מקווי הגובה וקווי המתאר של התכנית.

עדנה זריצקי (חד"ש) טענה שהולכנו שולל בכל הקשור למבנה האקדמיה, ששונה מהתכנית המקורית. רמי לוי (חיפה שלנו) טען שחברי סיעת הירוקים תמיד מעכבים תכניות לפיתוח העיר, וכי יש לנוע קדימה ללא עיכובים מיותרים. לבסוף נדחתה ההסתייגות לתכנית ברוב של 21 מול 2. לקריאה נוספת על התכנית

בנוסף נדונו הסתייגויות של אד' שמואל גלבהרט מתוספת בנייה באיזורים שונים בעיר, כגון רח' ליטניס הסמוך לציר הרכס, רח' מוריה 112, ועוד. מהנדס העיר אמר בתגובה כי לועדה המקומית לתכנון ובניה מותר לשנות מדיניות, וזאת משום שהיא אינה תב"ע, שגם אותה, לדבריו, מותר לשנות. בעבר פרסמנו כאן את עמדת החברה להגנת הטבע בנושאים אלו, כי יש להצמד למדיניות הקיימת  ורצוי מאד לא לסטות ממנה.

ישיבת המועצה מן המניין

שאילתה בנושא מטרדי רעש בכרמל המערבי מאת שמואל גלבהרט

גלבהרט הלין על רעש בעוצמה בלתי מתקבלת על הדעת המגיע ממסיבות המתקיימות בחופי חיפה הדרומיים. תשובת ראש העירייה הכתובה בנושא: החל מתאריך 31.5.12 תגברה המשטרה את כוחותיה לצורך טיפול במטרדים אלו. כמו כן טיפל איגוד ערים חיפה בעסקים שלא עמדו בדרישות.

הצעה לסדר בנושא דו"ח מבקר המדינה על השריפה בכרמל מאת שמואל גלבהרט

גלבהרט הביע ספק האם חיפה ערוכה לתרחישי חירום באיזור מפרץ חיפה, שבו נמצאים המפעלים המסוכנים בארץ. רמי דותן, יו"ר איגוד ערים חיפה, התייחס בתשובתו להחלטתו לפטר את מפקד שירותי הכבאות בעיר, טפסר אריה רגב, זאת משום שהוא כשל בתפקידו ביום השריפה. לדבריו, מבקר המדינה לא מצא כל פגם או דופי בתפקודו שלו לאורך ציר הזמן שקדם לשריפה. לדברי דותן, בחיפה שבע תחנות כיבוי המצוידות בציוד הטוב ביותר.
חדווה אלמוג, סגנית ראש העירייה, מסרה שהנושא יעבור לטיפול מבקר העירייה. לקריאה נוספת על טפסר רגב ועל פיטוריו המתוכננים ע"י רמי דותן

לסיום נדווח כי עדנה זריצקי (חד"ש) הביעה מחאה נמרצת על הטיפול השטחי של ראש העירייה וסגניו בשאילתות המוגשות, על כי אינם מאשרים העלתן לדיון בפורום מועצת העיר, ועל שהן מורדות במחי יד מסדר היום של הישיבה.
קהל נוסף שהגיע לישיבה בעקבות נושאים שאינם סביבתיים מובהקים (פעילות קהילת להט"ב שנשארו ללא קורת גג) הביע מחאה קולנית וחלק ממנו הוצא מהאולם.

אמיר גת,
רכז משמר המועצה של החברה להגנת הטבע בחיפה.