חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

סיכום נושאי סביבה בישיבת מועצת העיר

פעילי משמר המועצה משתתפים בישיבות מועצת העיר כקהל, ומדווחים לנו על הקורה בישיבות. בישיבה בתאריך 21.6.11 נדונו נושאי תכנון ובניה ברכס הכרמל, הזנחת מדרגות העיר באזור הבאהיים, תכנון צמתים וקווי מוניות שרות בעיר.
24/06/2011

תכנון ובניה

מועצת העיר, בשיבתה כוועדה המקומית לתכנון ובניה, דנה במספר נושאים שהועלו על ידי חברי סיעת הירוקים: בניה במתחם הנזירות ברחוב טשרניחובקי, סכנה למערת הנטיפים שנתגלתה בלב שכונת דניה ועוד.

ירון חנן מסיעת הירוקים טען כי קיימים פרויקטים רבים המיועדים עבור מרכז הכרמל-ציר הרכס, אך כל אחד נדון לגופו ואין תכנון כולל. לדבריו, כ-2000 תושבים אמורים להתווסף לאזור שאינו ערוך לכך. אין ודאות כי הפרויקטים הללו תואמים את מסמכי המדיניות למרכז הכרמל וציר הרכס, ולכן יש לדון בכך בהרחבה בפורומים נוספים. חדווה אלמוג, סגנית ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה, ענתה כי יינתנו הערות ליזמים ולקבלנים וכי לדבריה, "עוד לא נסגר כלום".

שאילתות והצעות לסדר

ישיבת המועצה הרשמית נפתחה בשאילתא של עדנה זריצקי מסיעת חד"ש. עדנה דיברה על הזנחה של רחובות באזור הבהאים בהם מצויות מדרגות, המקשה על ההליכה באזור. עדנה הביעה את תמיהתה ומחאתה על תשובה כלאחר יד של ראש העיר. לדבריה ראש העיר לא התחייב למשהו ספציפי בנושא.

יוסף שמחון מ"די שינוי!" הגיש שתי הצעות לסדר בנושאי תחבורה. אחת, על צמתים שנבנו, לדעתו, בחשיבה לא נכונה ברחוב טרומפלדור. שמחון שרטט מפה של צומת ברחוב טרומפלדור שנבנה עם אי תנועה שעליו שתלו צמחיה ירוקה. אי התנועה רחב מידי וכתוצאה מכך גורם להאטת התנועה במקום.

הצעה נוספת של שמחון הייתה בעניין היתר למוניות שירות לפעול בקווים נוספים פרט לקו קריות הדר. שמחון טען שאין צורך בקו מוניות רק בציר זה, מאחר ואיזור הדר אינו עמוס בעסקים כבעבר, והציבור עושה את דרכו למוקדי מסחר וקניות חדשים. משרד התחבורה הוא שמגביל את קווי המוניות ולכן צריך למנות איש קשר בין העירייה למשרד התחבורה, שיטפל בנושאים מסוג זה. ראש העיר יהב ענה לשמחון כי חיפה היא העיר היחידה המתערבת בענייני תחבורה ואגף שירות הציבור מקבל פניות תושבים בנושא.

הקהל משפיע!

בישיבה זו היה קהל פעיל שהגיע עם שלטים מבית ספר אלמותנבי. זו לא הפעם הראשונה שלקהל באולם יש השפעה על הישיבות. חברי מועצת העיר אינם יכולים להתעלם מהקורה באולם, ולא פעם הקהל מהווה מוקד לחץ על חברי מועצת העיר.

תודה לכל פעילי משמר המועצה הותיקים והחדשים וגם לסטודנטים של המכללה החברתית כלכלית ומרכז אדווה שהגיעו לישיבה והביעו הזדהות איתנו ועם מטרותינו המשותפות.

(תמונת רשימה: דרור אבי)