חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מתנדבי שנת השירות ומדריכי השכבה הבוגרת פועלים בקהילה

22/03/2017

הקמה וליווי גינה קהילתית החדשה בלאובק:
בשבועות האחרונים התחלנו בהקמת גינה קהילתית חדשה בליאובק, ועכשיו הזמן להצטרף!

גרים באזור ליאובק? כרמל צרפתי? או סתם אוהבים גינון, טבע או קהילה? זה הזמן להצטרף!

בחודש שעבר התקיים המפגש הראשון, "חולמים את הגינה", בו חלמנו איך תראה באופן כללי הגינה, ומה אנחנו רוצים שיהיה בה מבחינה חינוכית וחברתית. למפגש הגיעו כ-20 איש, מתושבי האזור, גננים מגני הילדים באזור, מורי ליאובק ובעלי עניין נוספים.
אבל רגע, מה זה בכלל גינה קהילתית?!
גינה קהילתית היא מקום מפגש המשמש ליצירת חיבור בין חברי הקהילה ולחיזוקה, וכן לחיבור לטבע, לאדמה וחינוך לאהבת הסביבה. ומה עוד? מה שאתם תבחרו! כיוון שהפרויקט עוד בחיתוליו, זה הזמן של כולם לכוון את הגינה לכיוון שלהם. בעקרון אם אתם בעניין של קיימות, סביבה או חברה - לא תתאכזבו.
להעמקה נוספת בנושא ניתן לקרוא באתר של החברה להגנת הטבע:
https://www.teva.org.il/ginot

במפגש הראשון דיברנו על החזון לגינה, נתנו הסבר כללי (אך מעט יותר מפורט מזה המוצג לעיל) מה ניתן לעשות בה, והתקיים שיח של התושבים. המפגש השני התקיים ביום שישי ה-3.3 ובו יצאנו לדרך עם ניקוי ראשוני של הגינה ביום מהנה ויפה.  

שאלות? בקשות? אתם מוזמנים לפנות ל:
תמר, רכזת הפרויקט: ;054-6106462 tamareitantamar@gmail.com


הובלת סיורי ט"ו בשבט בוואדיות חיפה!
ביום שבת של ט"ו בשבט, הדרכנו אנו השינשינים שני סל"תים - סיור ללא תשלום - בוואדיות חיפה (ואדי שיח וואדיות רמז-זיו) אשר הגיעו אליהם כ- 150 משתתפים.
אני והשינשין אלמוג הדרכנו סיור בוואדי שיח.
כולם וודאי מכירים את הוואדי היטב, ובכל זאת באו אנשים רבים לטייל בו. עשינו את הדרך מרחוב לוטוס שבכרמל ועד לשכונת כבביר, בדרך ראינו נרקיסים, כלניות ועוד פרחים רבים, מערת כרמליתים עתיקה, מעיינות נוף מרהיב ואת בוסתן כיאט כמובן. היה יום שמשי ויפה. נתראה באירועים הבאים!

פעילות "הצלת" גיאופיטים":
לפעמים יש אקשן...
באחד הימים, בעודי עוסקת במלאכתי הקבועה, קיבלתי טלפון מהרכזת האחראית עליי:
"תמר! בואי מהר! הם בסכנה בבניין המיועד להריסה שייהרס מחר, חייבים להציל אותם!"
מיד ידעתי במה מדובר, לא היה זמן לשאלות. לקחתי את חפירה וערכת עזרה ראשונה, עליתי על הניידת, ונסענו.
האוטו הבהב בסירנה שלו בעוד אנו מפליגים בין אוטו לאוטו במהירות מבחילה, שועטים קדימה. לא ראינו בעיניים, הרי מדובר פה בסכנת חיים. חתכנו לשמאל, לימין, הקאנו את נשמתנו, ולבסוף הגענו לזירת הקרב.
מיד הצצתי במפה שלי ואיתרתי את הניצולים. תוך כמה שניות כבר עמדתי מולם. ראשם הקטן הציץ מהקרקע, כזועק לעזרה. מיד התעשתי, תפסתי את האת בידי והתחלתי לחפור. חפרתי וחפרתי, הזעתי ודמעתי, הקזתי דם, ולבסוף הצלחתי לחלץ אותם, הם היו בידי! השכבתי אותם בתוך הקופסה שהכנתי להם, השקתי אותם במעט מים, היו צמאים, המסכנים, ונתתי להם לנוח.
מזל שהגענו בזמן. לא היינו מוותרים על גאופיטים שכאלה.