חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

קורס "כלכלה מקומית" בגינות הקהילתיות מניב שיתוף פעולה חיפאי נוסף

2/06/2014
קורס "כלכלה מקומית" בגינות הקהילתיות מניב שיתוף פעולה חיפאי נוסף

לאחרונה הסתיים בחיפה קורס "כלכלה מקומית מקיימת בגינות קהילתיות" אותו יזמו במשותף קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע, המכללה החברתית כלכלית ואיגוד ערים לאיכות סביבה חיפה. מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בארץ, המהווה אבן דרך חשובה ביכולתן של גינות קהילתיות בחיפה וסביבתה, לפעול כמרכזים לפעילות קהילתית וכלכלית עצמאית למען תושבי השכונות. בקורס השתתפו כשלושים איש ואישה, רובם פעילים בגינות קהילתיות מחיפה, נשר והקריות.

 

תכנית הקורס חשפה את המשתתפים להיבטים ולמודלים שונים של כלכלה מקומית מקיימת, כגון צרכנות אלטרנטיבית, קואופרטיבים, מטבע מקומי, מנגנונים לקבלת החלטות משותפות בקהילות פעילים, גמישות וקשיחות בעבודה עם מערכות ומולן, ועוד. 

עם סיום הקורס, החליטה קבוצה מבין המשתתפים להמשיך לפעול ולהקים את "מגע" (מרכז גינות עצמאי) שיאגד את המשאבים המשותפים של הגינות הקהילתיות בחיפה ובסביבתה ויפעל ליצוגן ולחיזוקן. בשלב זה מתקיימים מפגשים כדי לגבש את חזון המרכז וכדי להגות יחד דרכי פעולה. הדרך אמנם רק בתחילתה, אבל זו תהיה דרך מאתגרת, מרתקת ומיוחדת במינה.

החברה להגנת הטבע שמחה ליזום, לתמוך וללוות התארגנויות מעניינות וגאה בכך שהקורס מניב ניצנים של עבודה עצמאית של פעילי הגינות בפרט ופעילי סביבה בכלל בעיר.

 

חברי וחברות הפרויקט ישמחו תמיד למצטרפים/ות ומתעניינים/ות נוספים/ות. כולם/ן מוזמנים/ות ליצור קשר במייל: omerzengut@gmail.com