חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

שבוע של פעילות בנחלים רמז-זיו

12/03/2013

בשבוע שהתחיל ב3.3.2013 טיילו בנחל זיו כל כיתות בית-הספר הפתוח ע"ש בארי מכיתה ב' ועד ט' - כ350 ילדים ונוער. בשבת ה9.3.2013 טיילו במסלול נאמני הנחלים רמז-זיו.

טיול נאמני הנחלים רמז-זיו

 

כחמישים איש טיילו עם נאמני הנחלים רמז-זיו ביום שבת. המטיילים זכו לפגוש את הפריחה העשירה שלאורך השביל. הזדמנות נוספת לטייל במקום תהיה ב6 לאפריל, בחגיגת האביב ברמז-זיו!
נאמני הנחלים וחגיגת האביב הם פרוייקטים משותפים של מתנ"ס רמות-ספיר, ועד שכונת רמות-ספיר וקהילת חיפה של החברה להגנת הטבע.
כל התמונות בכתבה מהטיול. צילום: רון מונהייט.

שבוע אהבה לסביבה בבית-הספר הפתוח

מתוך אתר בית-הספר הפתוח (כתבה איריס צמחוני, מורה בבית הספר):
"בשבוע שבין 3.3 ל8.3, שהוכרז על-ידי המשרד להגנת הסביבה כשבוע "האהבה לטבע ולסביבה" התקיים בכל יום טיול לימודי משולב בפעילויות לכל התלמידים. קירבת הנחל בית-הספר יצרה עבור התלמידים הזדמנות ללמוד מחוץ לכיתה. במסגרת השיעורים הם לומדים על בעלי-החיים, הצמחים והנוף המשתנה עם עונות השנה.

בשנים האחרונות, במסגרת שיעורים שונים בבית-הספר התחילה עבודת האימוץ של הנחל. התלמידים תרמו בעשייה: השביל היורד מרחוב ברל כצנלסון ועד הערוץ נוקה, ענפים נגזמו, סודרו אבנים המתוות את השביל, צוירו שלטים מכוונים, נתלו תאי קינון לציפורים ואף הועלה לרשת בלוג המספק מידע על המסלול ונגיש באמצעות קוד QR למטיילים בשביל.
מטרתנו היא לחבר את הקהילה לטבע העירוני, ליצור נגישות שתאפשר לתושבים להנות מהטבע בקירבת ביתם, ולהגביר את מעורבות הקהילה בשימור הנחל ובהגנה עליו."

החברה להגנת הטבע מלווה את הפעילות, וסימנה בינואר האחרון את השביל היורד מהרחוב ליד בית-הספר לנחל בסימון שבילים ירוק.