חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
פייסבוק
ניוזלטר

גינות קהילתיות

גינה קהילתית בחיפה

הגינה הקהילתית מחברת בין ערכים חברתיים וסביבתיים במסגרת עבודה משותפת של קבוצת אנשים הרואים עצמם מחויבים לאימוץ ולטיפוח שטח אדמה. הגינה שומרת את השטח פתוח, נגיש ומטופח ומשמרת מגוון ביולוגי בעיר. הגינה מהווה מקום מפגש ולימוד ותורמת בכך ללכידות החברתית. בגינות קהילתיות רבות מתקיימת פעילות קהילתית בנושאים נוספים – תרבות ואמנות, ארגון ועדי בתים ועוד. בכך הפעילות בגינה תורמת למעורבות וללקיחת אחריות.

למידע נוסף על גינות קהילתיות ברחבי הארץ לחצו כאן >>

בחיפה קיימים מודלים שונים לגינון קהילתי
: גני חלקות, גינות משותפות, גינון בחצרות בניינים ושיתוף ציבור בתכנון גנים. מלבד מספר עקרונות משותפים, כל גינה קהילתית היא למעשה מודל ייחודי ובלעדי. הגינה משקפת את הצרכים, הרצונות ואופייה של הקהילה המטפחת אותה. כיום קיימות בעיר שבע גינות קהילתיות מרכזיות הפרוסות בכל רחבי העיר ומייצגות את המודלים השונים.

קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע מרכזת פורום גינות עירוני המהווה בית לפעילי הגינות הקהילתיות בעיר ומשמש במה ללמידה וחוויה. החברה להגנת הטבע יוזמת ומסייעת במגוון דרכים לגינות הקהילתיות בעיר.

הגינות החיפאיות מתכוננות לשנת שמיטה

הגינות החיפאיות מתכוננות לשנת שמיטה

כארבעים איש ואישה הגיעו השבוע אל המרכז הקהילתי נווה דוד בחיפה, להשתתף באירוע האחרון מבין ארבעה בסדרת ההרצאות "להגיע לצמיחה גם בשנת שמיטה" אשר הופק על ידי החברה להגנת הטבע בשיתוף ארגון הג'וינט. הכנס עסק בדיני ומנהגי השמיטה בהיבטים חקלאיים וחברתיים ובאפשרויות העומדות בפני פעילי גינות להמשיך ולפעול גם בתקופת השמיטה.
31/07/2014
קיץ 2014 בגינות הקהילתיות בחיפה

קיץ 2014 בגינות הקהילתיות בחיפה

הגינות הקהילתיות בחיפה פורחות בחודשי הקיץ והן מניבות לא רק תוצרת, אלא גם אירועים קהילתיים לרב. להלן מקבץ אירועים ודיווחים שוטפים מחלק משתים עשרה הגינות שבחיפה, וגם עדכון על "הולדתן" של שתי גינות חדשות בקריות
28/07/2014
גינת חינוך והרבה יותר מזה! אשכול גנים נגלר בקריית חיים

גינת חינוך והרבה יותר מזה! אשכול גנים נגלר בקריית חיים

בהובלתה הנמרצת של אירית לדור, רכזת הגינות הקהילתיות של החברה להגנת הטבע בחיפה, פועלת הגינה כבר שנתיים, בהנעת הגננת רחל. המשטח העזוב לשעבר הוא כעת שטח מטופח ואהוב, לב האשכול ואף יותר מכך: משמעותי ברמה הקהילתית.
2/07/2014
ביכורי הגינה הקהילתית (עם מתכון)

ביכורי הגינה הקהילתית (עם מתכון)

בגינה הקהילתית בנווה דוד הלכו צעד נוסף - הפעילים בסיוע הסטודנטיות לעבודה סוציאלית ערכו והפיקו חוברת מתכונים המשלבת ירקות מהגינה הקהילתית ומתכונים מגוונים המשקפים את השותפים הרבים בגינה. בתאבון!
6/06/2014
קורס "כלכלה מקומית" בגינות הקהילתיות מניב שיתוף פעולה חיפאי נוסף

קורס "כלכלה מקומית" בגינות הקהילתיות מניב שיתוף פעולה חיפאי נוסף

לאחרונה הסתיים בחיפה קורס "כלכלה מקומית מקיימת בגינות קהילתיות" אותו יזמו במשותף קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע, המכללה החברתית כלכלית ואיגוד ערים לאיכות סביבה חיפה. עם סיום הקורס, החליטה קבוצה מבין המשתתפים להמשיך לפעול ולהקים את "מגע" (מרכז גינות עצמאי) שיאגד את המשאבים המשותפים של הגינות הקהילתיות בחיפה ובסביבתה ויפעל ליצוגן ולחיזוקן.
2/06/2014
גינה עדליאדע

גינה עדליאדע

בגינה הקהילתית באשכול גני בן צבי התגבש צוות הורים מוביל אשר לוקח אחריות על טיפוח הגינה וקידום המודעות לקיומה. ביום פעילות לכבוד פורים נאספו כמה מאות שקלים עבור קיום פעילויות שונות בגינה.
11/03/2014
קורס כלכלה מקיימת בחיפה: שיתוף פעולה מקומי ייחודי

קורס כלכלה מקיימת בחיפה: שיתוף פעולה מקומי ייחודי

בשיתוף פעולה ראשוני בין החברה להגנת הטבע, המכללה החברתית כלכלית ואיגוד ערים לאיכות הסביבה בחיפה נפתח בשבוע שעבר בחיפה קורס לפעילי גינות ולפעילים אחרים בנושא כלכלה מקומית מקיימת, במטרה לקדם את העצמאות של הגינות.
2/03/2014
איך להפוך כלכלה לירוקה יותר?

איך להפוך כלכלה לירוקה יותר?

יש לכם הזדמנות נדירה להכיר את הקשר המיוחד שבין טבע, כלכלה וחברה. הצטרפו לקורס מרתק ותלמדו על מודלים חברתיים-כלכליים ברי קיימא, בניתנים ליישום בגינות הקהילתיות ובכל תחומי ההגנה ושמירת הסביבה.
6/02/2014
ממשיכים לפעול בגינה באשכול הגנים בקרית חיים

ממשיכים לפעול בגינה באשכול הגנים בקרית חיים

באשכול הגנים בן צבי בקריית חיים, מתקיימת השנה תכנית חינוך סביבתי ייחודית בנושא קיימות וגינון קהילתי, תוצר של שיתוף פעולה בין איגוד ערים אזור מפרץ חיפה - הגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע.
2/02/2014
במקום שממה צומחת גינה: גינה אקולוגית בתיכון הקהילתי נשר

במקום שממה צומחת גינה: גינה אקולוגית בתיכון הקהילתי נשר

בתיכון הקהילתי בנשר החליטו לטפח חלקה מוזנחת בבית הספר ולהפוך אותה לגינה פורחת. רכזת קבוצת המנהיגות בתחום איכות סביבה פנתה לקהילת חיפה של החברה להגנת הטבע, שסייעה בבניית תוכנית לגינה ובתהליך הקמתה.
12/01/2014
כנס הגינות הארצי הרביעי התארח השבוע בחיפה

כנס הגינות הארצי הרביעי התארח השבוע בחיפה

השבוע התקיים בחיפה כנס הגינון הקהילתי הרביעי ביוזמת הועדה הבינמשרדית בה שותפים 5 משרדי ממשלה גוינט ישראל וכמובן החברה הלגנת הטבע בעיר חיפה . בכנס השתתפו מעל שלוש מאות איש מכל קצוות הארץ, החל מאנשי מקצוע ונציגים של המשרדים והרשויות וכלה בפעילים נרגשים – ואפילו קבוצת תלמידים ששרו את שיר הגינה!
11/10/2013
פרמקלצ'ר - אקולוגיה מעשית בחיפה

פרמקלצ'ר - אקולוגיה מעשית בחיפה

לאור הביקוש: אנו פותחים קורס נוסף באוקטובר. הקורס ישלב למידה תיאורטית יחד עם התנסות מעשית, וייערך בימי חמישי אחה"צ בגינת אלעד ברמות ספיר. את הקורס ינחה מורה מוסמך מטעם ארגון הפרמקלצ'ר, ולמסיימים תוענק תעודת PDC.
12/08/2013
ימי קיץ ארוכים בגינות הקהילתיות בחיפה

ימי קיץ ארוכים בגינות הקהילתיות בחיפה

הימים הארוכים של חודשי הקיץ מאפשרים מגוון של פעילויות בגינות הקהילתיות בחיפה: ארועים, ארוחות, סדנאות, יוזמות וחוויות.
2/08/2013
על גינות, קהילה, ומה שביניהן

על גינות, קהילה, ומה שביניהן

העשייה בגינות הקהילתיות בחיפה נמשכת במלוא המרץ. פעילי הגינות מקיימים ימי פעילות מיוחדים ואירועי גיוס כספים במטרה לחזק את עצמאות הגינות והשפעתן על הקהילה.
6/06/2013

ילדים עושים שינוי – גינה עם קהילה באשכול גני ילדים בקריית חיים

הכל התחיל בחלום של הצוות החינוכי, שביקש להפוך את האשכול למרכז פעילות חינוכית בשילוב הקהילה ובדגש סביבתי. התכנית יצאה לדרך בהנחיית החברה להגנת הטבע, ובסוף החודש כבר חוגגים שנה לפעילות!
3/06/2013
יום פעילות משותף עם עמותת מען בגינת הזיתים

יום פעילות משותף עם עמותת מען בגינת הזיתים

בגינת הזיתים בשכונת הדר התקבצו בתחילת החודש יותר משלושים משתתפים לעבודה בגינה, לפעילויות מגוונות ולארוחה משותפת. זו גינה שכל מפגש בה הוא ארוע, וכל יום חגיגה. כן ירבו!
11/04/2013

פעילות אביבית בגינת הזיתים

גינת הזיתים שבשכונת הדר התעוררה מהחורף ביום פעילות שמח במיוחד. בין קפה לעוגיה ולמוסיקה המתנגנת, עבדו כולם בגינה, עישבו, דישנו, וזרעו לקראת האביב ולקראת עונה של פעילויות והפתעות.
27/02/2013

ט"ו בשבט ועוד בגינות הקהילתיות

ינואר ופברואר הקרים ועמוסי גשמי הברכה, לא הרתיעו את פעילי הגינות הקהילתיות בחיפה. גינת גלים חזרה לפעילות קבועה, שאר הגינות חגגו את ט"ו בשבט, והימים הגשומים נוצלו לכנסים ובניית תוכניות.
20/02/2013

רכזי הגינות הקהילתיות - "המשוגעים שלנו לדבר"

רכזי הגינות הקהילתיות, רובם מתנדבים, הם הרוח החיה העומדת מאחורי הפעילות השוטפת של הגינות. זו ההזדמנות לספר עליהם בכמה מלים ולהודות על שנה רווית פעילותיות מוצלחות!
23/12/2012

חדשות אופטימיות בגינות הקהילתיות בחיפה

ועדת היגוי הגינות העירונית, המורכבת מנציגי החברה להגנת הטבע ונציגי מחלקות העירייה, אירחה לסיור את בכירי עיריית חיפה, פורום הגינות הקהילתיות ייפגש לסיור והרצאה בגינה בקריית חיים, ומבקרי גינת עמק הזיתים התמחו ב...זיתים!


28/10/2012
  1. לעמוד הבא