חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג טיול
בחר דרגת קושי
חיפוש טיול בטקסט חופשי
 
פייסבוק
ניוזלטר

אודות החברה

נעים מאוד, החברה להגנת הטבע

החברה להגנת הטבע (ע"ר) הינה הארגון הסביבתי הגדול והוותיק בישראל ואחד הוותיקים בעולם. החברה היא עמותה ציבורית (עמותה רשומה) בלתי תלויה הפועלת שלא למטרת רווח.
החברה להגנת הטבע הוקמה בשנת 1953, על רקע המאבק נגד ייבוש אגם החולה. מאז ועד היום, מהווה שמירת הטבע, הסביבה והנוף הישראליים את עיקר פעילותנו. העובדים, אנשי החברה להגנת הטבע מקדישים את חייהם לשמירה על הסביבה והטבע הייחודי בו התברכנו. זוהי המשימה שלנו - להיות עם האצבע על הדופק בסוגיות הסביבה והטבע הבוערות בארצנו ולפעול למציאת פתרונות שיענו על צרכי האדם והטבע גם יחד.
עיקרי העשייה שלנו באים לידי ביטוי באמצעים השונים: חינוך, מאבקים ציבוריים לשמירה על שטחים פתוחים (למשל קמפיין פרחי הבר, הגנה על הים והחופים, שימור הכנרת, פרויקט העגורים בעמק החולה), פעילות בקרב מקבלי החלטות,חברות בוועדות תכנון, עידוד טיילות ותיירות פנים, סימון שבילים, פעילות עם הציבור בערים ובישובים, יצירת שיתופי פעולה בין ארגוני סביבה וארגונים מסחריים.
ולאורך הדרך, הקהל הרחב הוא השותף הטבעי שלנו: עשרות אלפי משפחות
חברות בחברה להגנת הטבע, מאות אלפים משתתפים מדי שנה בפעילויות ובטיולים שלנו ואלפי ילדים ובני נוער פעילים במסגרות החינוכיות שלנו ובחוגי הטבע והסיירות. כוחנו כארגון שמירת טבע נובע מציבור גדול שהינו תומך, פעיל, תורם ומזדהה.

חזון ומטרות החברה להגנת הטבע

שומרים. מחנכים. אוהבים

מפת ההצלחות שלנו

מבנה ארגוני

מוסדות החברה להגנת הטבע

חברי ההנהלה
והוועד המנהל


צילומי טבע: איל ברטוב

דברים שלא ידעת על החברה להגנת הטבע:
שביל ישראל של החברה להגנת הטבע, שהגה אברהם תמיר, ושהובל, תוכנן ובוצע על ידי אורי דביר ז"ל, חוצה את ישראל מקיבוץ דן בצפון ועד אילת בדרום לאורך 1,100 ק"מ.
◊ החברה להגנת הטבע מפעילה 11 בתי ספר שדה הפזורים מהחרמון ועד אילת.
◊ למעלה ממיליון ישראלים משתתפים בכל שנה בפעילויות שלנו: טיולים, סורים, אירועי שמירת טבע, הדרכות, לינה בבתי ספר שדה, חינוך סביבתי, חוגים ועוד.
◊ עזריה אלון ז"ל, ממקימי החברה להגנת הטבע, בעל תכנית רדיו בנושאי טבע וסביבה שזכתה בפרס גינס לתכנית הרדיו הוותיקה ביותר בעולם.

◊ החברה להגנת הטבע מנהלת כיום למעלה מ - 100 מאבקים סביבתיים בכל רחבי הארץ במטרה לשמור על השטחים הפתוחים לרווחת הציבור.

מה אנחנו עושים?

שומרים על הסביבה I פעילות ציבורית ומקצועית מגוונת של החברה להגנת הטבע מקדמת שמירה על הסביבה הטבעית והעירונית, על מרחבים ירוקים ופתוחים לרווחת כולנו.

מחנכים ומחברים לטבע I החברה להגנת הטבע משקיעה רבות בחינוך ארוך טווח לידיעת ואהבת הארץ. רשת חינוך סביבתי, חוגי סיירות וטבע ומערך טיילות חינוכית יוצרים שלל חוויות משותפות, מקנים ידע רב ומפתחים אחריות סביבתית וחברתית בקרב ילדים ובני נוער. הפעילות המשותפת למען הטבע והסביבה יוצרת דור צעיר מחובר לארץ ולאהבתה, מחנכת לאחריות אזרחית ומפתחת מנהיגות מקומית של בני נוער ומבוגרים בכל הארץ.

מקדמים שינוי סביבתי בקהילה I החברה להגנת הטבע מקדמת בקהילות בכל רחבי הארץ את מעורבות הציבור בסביבתו הקרובה. מומחים מקצועיים של החברה להגנת הטבע פועלים בתוך הקהילות לייזום ושינוי תוכניות פיתוח באופן השומר על זכויות הציבור, בריאותו ואיכות חייו.

שומרים על זכויות הציבור I המומחים המקצועיים ואנשי הקהילה שלנו פועלים ביחד עם הציבור למניעת תכנון הפוגע בזכויות הציבור, בריאותו ואיכות חייו ולסיכול פיתוח הנובע ממעורבות יתר של בעלי הון במערכת הפוליטית והשלטונית. פעילויות אלו נעשות ע"י מהנדסים ומתכננים, אנשי חינוך וקהילה, פעילים, משפטנים, צוותי תקשורת והסברה...כולם אנשי החברה להגנת הטבע.

מחברים לטבע ולישראליות I החברה להגנת הטבע מאפשרת לכל אחד להיות מעורב בשימור הטבע והסביבה וליהנות ממגוון פעילויות פנאי בטבע. מדריך הטיולים "ירוק" של החברה להגנת הטבע מציע לכלל הציבור אפשרויות רבות להתחבר לטבע בפעילויות פנאי, טיילות ואירוח בכל רחבי הארץ.

תכנון והובלת קמפיינים ציבוריים I כדי להגן על איכות החיים והסביבה, בנושאים ספציפיים, החברה להגנת הטבע מנהלת קמפיינים ציבוריים - פעילות משולבת המקדמת תכנון, חקיקה ופעילות חינוכית וציבורית ממוקדת מטרה. בין הישגי החברה בקמפיינים ציבוריים לאחרונה:

  • קמפיין לבחירת הציפור הלאומית של ישראל I הקמפיין תרם להגברת המודעות לנושא שמירת טבע וציפורים בישראל במסגרת חגיגות ה-60 לישראל ואף זכה בפרס Effie Awards 2009 לקמפיין האפקטיבי בקטגורית מלכ"רים.
  • הגנה על הים החופים I חקיקת חוק המגן על החוף והים, שומר על זכותו של כלל הציבור ליהנות מנו וקובע עקרונות לפיתוח ושימור החופים.
  • אישור הקמת פארק איילון I אישור תוכנית ממשלתית להקמת פארק טבעי בדרום מטרופולין תל-אביב ומניעת "קומבינת נדל"ן" בשטח.
  • שימור הכנרת I פרוייקט לשמירה על איכות מי הכנרת ופריצת "שביל סובב כנרת" - שביל טיול פתוח לציבור סביב הכנרת.
  • הצלת מפרץ אילת I הצלת אלמוגי מפרץ אילת על-ידי פעילות לצמצום זיהום המפרץ מפוספטים, ביוב, וחקלאות ימית מזהמת.
  • פרויקט העגורים בעמק החולה I נזקי ענק לחקלאות שגרמו עגורים נודדים, הופסקו בזכות מחקר מקיף ופעילות של מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע בחולה. כיום העגורים הם אחת מאטרקציות הטבע המרגשות בישראל.

הצטרפו אלינו  כי להיות חברים בחברה להגנת הטבע ופעילים בקהילה זה לקחת חלק ביצירת איכות הסביבה והחיים שלנו ושל הבאים אחרינו, לתמוך בשמירה על שלטון החוק ועל הזכות של כל אחד ואחת מאתנו לחיים איכותיים ובריאים במרחב. וחוץ מזה... זו הנאה אמיתית.

שנתיים למותו של עזריה אלון

שנתיים למותו של עזריה אלון

ב - 19.1.14, נפרדנו מעזריה אלון שהלך לעולמו בגיל 95

24/01/2016
נוהל ביטול פעילויות החברה להגנת הטבע

נוהל ביטול פעילויות החברה להגנת הטבע

נוהל ביטול לכל הפעילויות של החברה להגנת הטבע - טיולים, נופשים, לינות פרטיות, קייטנות ומחנות, חוגי סיור, חברות, השתלמויות. צילום: ארז רואימי
13/01/2016
החברה להגנת הטבע אירחה מנהלי ארגוני חינוך מהאיחוד האירופי

החברה להגנת הטבע אירחה מנהלי ארגוני חינוך מהאיחוד האירופי

הדרכת מנהלי ארגונים מהאיחוד האירופי
11/11/2015
מחוברים לטבע -  62 שנים להיווסדה של החברה להגנת הטבע

מחוברים לטבע - 62 שנים להיווסדה של החברה להגנת הטבע

62 שנים להיווסדה של החברה להגנת הטבע
1/11/2015
"שביל המפקדים"

"שביל המפקדים"

לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל: החברה להגנת הטבע חונכת שביל טיולים חדש בבקעת הירדן, לזכר שני קצינים שנפלו במרדף אחרי מחבלים

16/04/2015
מזכרת שר הביטחון למשפחות השכולות

מזכרת שר הביטחון למשפחות השכולות

הטבות לטיולי משפחות של החברה להגנת הטבע
15/04/2015
בוחרים בטבע - לעתיד ירוק

בוחרים בטבע - לעתיד ירוק

שמתם לב שבמערכת בחירות הזו אף אחד לא מדבר על סביבה? בואו נשנה את זה. זה מה שאנחנו, בחברה להגנת הטבע, חושבים שצריך להיות בסדרי העדיפויות של מקבלי ההחלטות שלנו
9/02/2015
givingtuesday

givingtuesday

קמפיין בינלאומי שמעודד נתינה מקוונת לעמותות
18/12/2014
חברי כנסת ישראל מברכים את החברה להגנת הטבע

חברי כנסת ישראל מברכים את החברה להגנת הטבע

חברי כנסת ישראל במפגש עם חניכי חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע לרגל חגיגות ה-60 לחברה.
במהלך המפגש ענו חברי הכנסת על שאלות ולא שכחו גם לברך
28/09/2014
מגיני הסביבה

מגיני הסביבה

מעריב פרסם את רשימת 100 האישים והארגונים המשפיעים ביותר על איכות הסביבה. החברה להגנת הטבע "מככבת" ברשימה כארגון ו-6 אנשים שראויים לשבח על פועלם. קבלו אותם!
3/03/2014
עזריה אלון הלך לעולמו

עזריה אלון הלך לעולמו

בצער רב ובייגון כבד נפרדת החברה להגנת הטבע מאחד ממייסדיה, שהלך ביום ראשון השבוע לעולמו, בביתו שבבית השיטה, בן 95 במותו.
19/01/2014
כנס השישים: חגגנו 60 שנים יחד

כנס השישים: חגגנו 60 שנים יחד

10/10/2013
28.1.15 - כנס חשיבה

28.1.15 - כנס חשיבה

ממשיכים לטייל

ממשיכים לטייל

אנחנו שמחים לבשר שלאחר מאבק עיקש של החברה להגנת הטבע, מועצת התלמידים הארצית וארגון ההורים הארצי הטיול השנתי יוחזר
מוכרחים להמשיך לטייל

מוכרחים להמשיך לטייל

כל העידכונים בנושא ביטול הטיולים השנתיים
הטבע סומך עליכם

הטבע סומך עליכם

לקראת הבחירות הקרובות, ריכזה החברה להגנת הטבע שאלות בנושאי סביבה המטרידות את תושבי ישראל, והפנתה את השאלות לחברי הכנסת המתמודדים

עלו על השביל הנכון

עלו על השביל הנכון

נעים להכיר - מנהלות השדרה של בתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע - ליאלי בר-און ואלימור פריד
אין לנו ארץ אחרת

אין לנו ארץ אחרת

ביום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ה, משתתפת החברה להגנת הטבע בצער המשפחות השכולות, בהעלאת זיכרון הנופלים
בחירות למועצה ולוועדת הביקורת של החברה להגנת הטבע לשנת 2015

בחירות למועצה ולוועדת הביקורת של החברה להגנת הטבע לשנת 2015

לזכרו של יוסי שריד

לזכרו של יוסי שריד

החברה להגנת הטבע משתתפת בצערה של משפחת שריד על לכתו של יוסי שריד. לאורך כל דרכינו אנחנו רואים חשיבות גדולה בקשר הדוק עם פוליטיקאים ואנשי ציבור למען קידום סדר היום הסביבתי והחינוכי

  1. לעמוד הבא